Aan mijn geliefde Christelijke vrienden in Nederland, Vrede en genade zij met u. We hebben allemaal Gods vrede en genade hard nodig in deze tijd.Hoewel de directe frontlinies van de oorlog zich momenteel beperken tot specifieke landen in de Golfregio en het Midden-Oosten, voelt de hele wereld de schokken van wat er gebeurt.Iedereen zit aan zijn scherm gekluisterd, kijkt naar het nieuws en is gegrepen door de angst dat dit zou kunnen escaleren tot een Derde Wereldoorlog.
Velen voelen dat de “Eindtijd” nadert – sommigen kijken vol angst toe, anderen wachten in geloof. De afgelopen dagen zijn buitengewoon gevaarlijk voor ons geweest .We hebben met eigen ogen raketten door onze lucht zien vliegen, op weg naar hun eindbestemming. Enkele keren zagen we het Iron Dome ze in de lucht boven Libanon onderscheppen. Het constante gebrul van straaljagers, de oorverdovende sonische knallen en het geluid van explosies die gebouwen treffen zijn een dagelijkse realiteit geworden in Beiroet.
Onze toekomst is in Gods handen.
Het is angstaanjagend, vooral wanneer de aarde en de gebouwen onder onze voeten beginnen te trillen. De omstandigheden van de afgelopen weken gaat ons voorstellingsvermogen te boven en de situatie blijft onzeker. Onze toekomst is in Gods handen.
Ons medisch team blijft actief. We bieden zorg aan de ontheemden waar nodig. We bieden rechtstreeks onderdak gezinnen. We zouden er graag meer opnemen, maar onze capaciteit is beperkt. We werken ook samen met de lokale autoriteiten om degenen die in openbare scholen en nabijgelegen instellingen zijn ondergebracht te helpen. Desalniettemin streven we ernaar onze gasten de best mogelijke zorg te bieden: van internettoegang voor leerlingen en elektriciteit tot voedsel, water en medicijnen, warme kleding en dekens – om warmte te bieden tegen de bittere kou die Libanon momenteel teistert. Het allerbelangrijkste is dat we hen psychologisch en geestelijk ondersteunen.
Toch is er een sprankje hoop. Het is wonderbaarlijk om te zien hoe God zelfs te midden van de oorlog werkt en degenen bereikt die dorst hebben naar Zijn Woord. We bouwen aan de toekomst van de kerk in Libanon en het Midden-Oosten, vastberaden in het geloof dat deze oorlog niet eeuwig zal duren. Onze kerken zetten hun diensten voort ondanks de risico’s. We bidden dat we een levend getuigenis mogen zijn van de Verlosser en Redder van de wereld in een tijd waarin Hij het meest nodig is. Ik wil iedereen bedanken die voor ons gebeden heeft en van wie we steun mochten ontvangen.
“Ik wil iedereen bedanken die voor ons gebeden heeft en van wie we steun mochten ontvangen.”
Ik kijk uit naar de dag waarop ik jaren van rust kan genieten met mijn familie en de mensen om me heen, zonder oorlog – een dag waarop ik in mijn brieven aan jullie niet meer over zulke dingen hoef te schrijven. Het lijkt erop dat het onze bestemming is om in een regio te leven die constant in brand staat, met een oorlog om de één of twee jaar. Wanneer zullen de oorlogen stoppen? Misschien is de wederkomst van de Vredevorst nabij, om ons rust te geven. Bid met ons mee: “Amen. Ja, kom, Heere Jezus!” (Openb. 22:20)
doneren