Na een periode in Nederland ben ik weer terug op onze werkplek bij Woestijnleven Kedar. Het is voor ons inmiddels een jaarlijks ritme: in deze weken bezoek ik onze thuisgemeente, spreek ik met onze achterban en ontmoet ik mensen en organisaties die betrokken zijn bij het centrum waar wij dienen. Ook word ik uitgenodigd bij bijbelstudiegroepen en soms gemeenteavonden om te vertellen over ons werk. Dit jaar hoorde daar ook een bezoek aan het nieuwe kantoor van Ismaël bij, om kennis te maken met nieuwe collega’s.
Deze ontmoetingen zijn voor ons van grote waarde. Ze laten ons voelen dat er een levende, biddende en meelevende gemeenschap achter ons staat.
Deze ontmoetingen zijn voor ons van grote waarde. Ze laten ons voelen dat er een levende, biddende en meelevende gemeenschap achter ons staat. Dat er mensen zijn die aan ons denken, die vragen stellen, die betrokken zijn bij wat de Heere doet. Dat geeft kracht, juist in de momenten van eenzaamheid op het veld. Hoe waardevol digitale communicatie ook is, het haalt het niet bij echt contact.
Een wereld vol ruis — en onze nuchtere werkelijkheid
De hoeveelheid informatie, desinformatie, aannames en emoties die rondgaan is enorm. Het lijkt soms alsof bijna niemand nog weet wat de realiteit is. Daarom wil ik vooraf zeggen dat wat ik hier deel, geschreven is vanuit mijn eigen perspectief en ervaring hier ter plaatse.
Mijn terugreis naar het Midden-Oosten verliep voorspoedig precies zoals God had beloofd en geheel volgens planning. In Nederland hoorde ik veel verhalen en zorgen. Maar het is goed om te benadrukken: wij wonen niet aan de Golf. Voor veel mensen in Nederland lijkt het lastig om te zien dat het Midden-Oosten groter is dan de plek waar de oorlog zich afspeelt. Ja, het is relatief dichtbij en soms horen we ook explosies in de lucht. Maar ondanks de dagelijkse luchtalarmen gaat het leven hier gewoon door.
De grootste zorg onder de mensen hier is vooral economisch: dat alles duurder wordt, terwijl velen nu al tekortkomen.
De grootste zorg onder de mensen hier is vooral economisch: dat alles duurder wordt, terwijl velen nu al tekortkomen. Dat is de realiteit waarin wij leven en werken, en waarin we proberen aanwezig te zijn met het Woord van Hoop en praktische steun.
Meer lezen?
Wil je meer weten over onze veldwerkers of over Woestijnleven Kedar? Of voel je je ook geroepen om te gaan? We hopen en bidden dat de Heere aan die en gene het verlangen zal geven om voor langere tijd (longterm) uitgezonden te worden, het is hard nodig. Lees hier meer over de Woestijnleven projecten.
Helpen?
Wilt u deze projecten een financiële impuls geven? Uw gift (ANBI, fiscaal aftrekbaar) is heel hartelijk welkom op rekeningnummer NL68 TRIO 0786 7131 43 t.n.v. Stichting Ismaël of via de donatiepagina op deze website.
doneren